Gyd. periodontologas

Petras Gervė

Penktadienis, 22 Kov 2019

APSISPRENDIMO TEISĖS, PASIRINKUS DANTIES (-Ų) ATSTATYMĄ IMPLANTU (-AIS)

 

 

1. Paklauskite savęs, ko labiau norisi – implanto kaip daikto, prekės ženklo ar danties ant implanto kramtymui ir grožiui.

2. Pasirinkite įstaigą, kuri specializuojasi dantų implantavime bei protezavime. Geriausia, kai visas paslaugos atliekamos vienoje vietoje ne mažiau kaip 5 – erius metus.

3. Pasidomėkite, ar gydymo įstaiga turi licenciją, visus privalomus draudimus ir ar joje dirbantys gydytojai yra specialistai. Paprastai šių dokumentų kopijos turėtų būti pateikiamos ant sienų priimamajame.

4. Pasidomėkite, ar Jums bus suteikta ilgalaikės profilaktinės priežiūros programa.

5. Gydymą (ar nesigydymą) pradėkite nuo konsultacijos pas specialistą. Gydytojas PRIVALO atsakyti į visus Jūsų klausimus ir pasiūlyti gydymo planą su visomis gydymo alternatyvomis dėl Jūsų sveikatos gerovės, ne dėl pinigų.
Išsami konsultacija kainuoja mažiau nei skuboti sprendimai ir skubotas gydymas.

6. Nesiremkite kaimyno ir/ar giminaičio nuomone. Kiekvienas esame individualus ir gydymas kiekvienam yra skirtingas.

7. Dar kartą perskaitykite 1. punktą.

8. Rimta gydymo įstaiga prieš implantavimą pateikia raštišką implantavimo procedūros išaiškinimą ir sutikimą pasirašytinai.

9. Prieš implantavimo procedūrą perskaitykite kartu su gydytoju raštišką implantavimo procedūros išaiškinimą. Jame turėtų būti detaliai supažindinama su implanto sąvoka, procedūros tikslais ir galimomis komplikacijomis. Šiame sutikime po operacijos priklijuojami visi implantų ar kaulų transplantų bei kitų naudojamų medžiagų techniniai pasai, reikalingi ateičiai. Jei gydytojas negali ar atsisako pateikti šiuos duomenis – riziką prisiimate patys sau.

10. Pooperacinis periodas yra dokumentuotas dalykas, ypač svarbus momentas, todėl pacientas privalo laikytis pooperacinio rėžimo.
Dvi savaites atsisakykite fizinio darbo, kelionių, stresinių situacijų. Tai laikina. Sveikata yra svarbiau.

11. Reguliari profilaktinė priežiūra ir savikontrolė padės Jums džiaugtis savo pasirinkimu ne vieną dešimtį metų.